Peeling chemiczny – wskazania i przeciwwskazania do oczyszczania kwasami
29 marca 2017Peeling kwasami to jeden z najskuteczniejszych zabiegów usuwających martwe komórki naskórka, głęboko oczyszczających skórę i przywracających jej naturalny blask oraz jednolity koloryt. Kwasy są zdecydowanie skuteczniejsze niż zwykłe peelingi mechaniczne czy chemiczne, są również o wiele bardziej inwazyjne i niestety wywołują o także dużo więcej podrażnień. Dlatego decydując się na taki zabieg należy się do niego odpowiednio przygotować i stosować się do wszystkich zaleceń.
Odpowiednie przygotowanie
Ponieważ kwasy, zarówno te owocowe, jak i BHA, posiadają bardzo silne działanie, nie należy używać ich w domowych warunkach i nakładać na własną rękę. W tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego np. http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami, gdzie profesjonalna pani kosmetyczka dobierze odpowiedni rodzaj kwasu oraz jego stężenie, które również nie pozostaje bez znaczenia.
Przed przystąpieniem do pierwszego peelingu z użyciem kwasów należy zwykle stosować specjalny krem, w zależności od zalecanego zabiegu. Kwasy zalecane są przede wszystkim przy trądziku, łojotoku, zmianach pigmentacyjnych, szarej i ziemistej cerze, bliznach, pierwszych oraz głębszych zmarszczkach, tłustej bądź suchej i zrogowaciałej cerze czy w przypadku zmniejszonego napięcia i elastyczności. Za pomocą różnego rodzaju kwasów i ich stężenia te zmiany są likwidowane bądź widocznie zminimalizowane. Trzeba jednak pamiętać, że oczyszczanie twarzy należy wykonywać systematycznie, regularnie, a każdą serię zalecanych zabiegów dokończyć. Wtedy właśnie efekty będą najlepiej widoczne, a nasza skóra będzie piękna, zdrowa i promienna. Peelingi kwasowe bowiem nie tylko głęboko oczyszczają skórę, ale także pobudzają ją do produkcji kolagenu i sprawiają, że lepiej absorbuje ona wszelkie składniki odżywcze.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Ponieważ oczyszczanie hydroksykwasami jest zabiegiem silnie inwazyjnym i podrażniającym, istnieje wiele przeciwwskazań do jego zastosowania. Zdecydowanie należy zrezygnować z zabieg w przypadku ciąży i karmienia piersią, otwartych ran, odmrożeń, poparzeń, chorób tkanki łącznej, cukrzycy, stosowania pochodnych witaminy A, po opalaniu na słońc lub w solarium i wiele innych.
Warto zapytać również kosmetyczkę o pielęgnację skóry po zbiegu. Będzie ona bowiem bardziej narażona na podrażnienia niż normalnie. Po zabiegu z użyciem kwasów należy bezdyskusyjnie stosować się do wszystkich rad i zaleceń kosmetyczki lub dermatologa.