Nauka języka angielskiego – jak bezboleśnie poznawać nowe słówka?

Nauka języka angielskiego – jak bezboleśnie poznawać nowe słówka?

22 lipca 2021 Wyłączono przez Blog4Women

Jeśli chodzi o naukę słownictwa w obcym dla nas języku, są dwa typy ludzi – jedni, którym nauka słówek nie sprawia żadnych problemów i szybko je zapamiętują, oraz druga grupa, dla której przyswojenie nowych słów to katorga i wielogodzinna nauka. Jeśli należysz do drugiej grupy, nie musisz się przejmować. Jest kilka dobrych sposobów na ułatwienie sobie nauki języka angielskiego, albo jakiegokolwiek innego.

Jeśli przyswojenie słówek jest dla ciebie czarną magią, warto wymyślić jakiś sposób, dzięki któremu będziemy mogli zapamiętać nowe słowa po angielsku bez większego wysiłku. Jakie są sposoby i narzędzia, które pomogą w codziennej nauce a przy okazji nie skażą nas na wielogodzinne męki przy książkach?

Fiszki

Ten sprytny sposób od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Na czym to polega? Przede wszystkim na utrwalaniu i regularności. Wypisujemy sobie słówko lub kilka na małej karteczce i przyklejamy ją gdzieś w domu. Do tego celu z wiadomych przyczyn najlepiej sprawdzi się karteczka samoprzylepna, jednak zwykła taśma klejąca też powinna sobie poradzić. Ważne jest, żeby karteczkę umieścić w miejscu na które często spoglądamy. Może to być ramka telewizora czy klapa laptopa a nawet deska rozdzielcza samochodu. Jeśli  w ciągu dnia spojrzymy na karteczkę, mimowolnie przypomnimy sobie co jest na niej napisane, dzięki czemu będziemy utrwalać oporne słówka kilka razy dziennie i co najważniejsze bez zbędnego wysiłku i walki z samym sobą.

Pomoc specjalisty

Nauka języka obcego to zawsze ciężkie zadanie. Jeśli się go podejmiemy, nierzadko może się okazać że z czymś sobie nie poradzimy, niezależnie czy chodzi o gramatykę czy dobre sposoby na przyswajanie słówek. Dlatego bardzo rozsądnym wyjściem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego nauczyciela, takiego jak Nauka Języka Angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/, który doradzi nam na każdym etapie drogi do pełnego poznania nowego języka. Co ważne, jeśli dojdziemy do jakiejś językowej ściany, której sami nie damy rady przeskoczyć, wskazówki profesjonalisty mogą okazać się nieocenione.