5 rad, jak wybrać dobre konto w banku / konto bankowe

5 rad, jak wybrać dobre konto w banku / konto bankowe

19 czerwca 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Nie ma wątpliwości, że gotówka powoli wychodzi z obiegu. Daleko nam jeszcze co prawda do Szwecji, w której w niektórych sklepach funkcjonuje wręcz zakaz płacenia tradycyjnym pieniądzem, ale widać wyraźnie, że i Polacy doceniają wirtualną formę płatności. Aby móc realizować płatności kartą płatniczą niezbędne jest posiadanie konta bankowego. Dzisiaj podpowiadamy, jak wybrać to najlepsze, dzięki któremu zarządzanie własnymi finansami będzie odbywać się w pełnym komforcie.

Konto zarządzane przez internet

Większość Polaków wskazuje dzisiaj platformę internetową jako największą zaletę nowych kont bankowych. Okazuje się, że chcemy mieć możliwość zarządzania własnymi finansami o dowolnej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu na ziemi. Nie chcemy już tracić czasu w długich kolejkach w oddziale banku. Lubimy też technologiczne nowinki i chętnie korzystamy z możliwości, jakie daje nam tzw. nowoczesna bankowość.

Jeśli założymy konto bankowe z dostępem do platformy internetowej, zyskamy możliwość nie tylko sprawdzania salda rachunku bez wychodzenia z domu. Online możemy realizować przelewy i płatności. Możemy również nabywać dodatkowe produkty, takie jak konta oszczędnościowe bądź lokaty. Możemy też zaciągać kredyty albo zmieniać limity na karcie kredytowej. Możemy w końcu kontaktować się z pracownikami banku, by uzyskać pomoc i odpowiedzi na wszelkie pytania, jakie wiążą się z obsługą rachunku czy produktów, jakie oferuje dana instytucja.

Konto bankowe bez ukrytych kosztów

Dobre konto to konto darmowe. Dzisiaj nie chcemy już płacić za otwarcie rachunku. Konto bankowe ma być też prowadzone bezpłatnie. Darmowe mają być przelewy i wypłaty gotówki z bankomatów. Oczekujemy raczej dodatkowych zysków aniżeli utraty pieniędzy w związku z założeniem i korzystaniem z rachunku bankowego.

Konto do świadomego zarządzania finansami

Konto bankowe już dawno przestało być wirtualną skarbonką. Dzisiaj jest platformą do zarządzania finansami. Do konta online mamy dostęp przez całą dobę. Banki, które stawiają na rozwój mobilnej bankowości, oferują dzisiaj cały szereg korzyści, jakie wynikają z posiadania rachunku zarządzanego w sieci.

Jak wspomnieliśmy, poprzez internetowe konto bankowe można dzisiaj dokonywać płatności, zakładać lokaty albo inwestować w fundusze. Możemy też zaciągać kredyty albo wnioskować o kartę kredytową bądź kredyt odnawialny.

Konto, dzięki któremu można czerpać zyski

Konto w banku nie może generować kosztów, ale ma za to dawać szansę na dodatkowy zarobek. Coraz częściej wybieramy rachunki, z których czerpiemy zyski. Coraz częściej wybierane są więc konta oszczędnościowe, z których można korzystać na co dzień bez ryzyka utraty zgromadzonych odsetek. Wybieramy też rachunki, za których otwarcie otrzymamy od banku finansową premię albo rzeczową nagrodę.

Konto, które ułatwia życie

Dzisiaj konto bankowe ma oszczędzać nasz czas i wysiłek. Wybór odpowiedniego rachunku pozwoli nam opłacać rachunki bez wychodzenia z domu albo realizować transakcje zakupowe. Nie musimy już udawać się do oddziału banku, by wypełnić wniosek o kredyt, nie musimy też przeprowadzać bezpośredniej rozmowy z konsultantem banku, bo dzisiaj większość banków oferuje kontakt online za pośrednictwem czatu.