Bezpieczne opalanie natryskowe

Bezpieczne opalanie natryskowe

8 marca 2016 0 przez Majka

sunbathing-1207930_640

Opalanie natryskowe to doskonała alternatywa dla osób, które z jakiś powodów nie mogą pozwolić sobie na długotrwałe przebywanie na słońcu czy wizytę w solarium. Jest to na tyle bezpieczne rozwiązanie, że mogą z niego korzystać nawet dzieci czy kobiety w ciąży. Oprócz tego, opalanie natryskowe odbywa się przy użyciu najlepszej jakości preparatów, które głęboko nawilżają skórę.

Opalanie natryskowe to bezpieczna metoda uzyskania pięknej, równomiernej opalenizny nawet dla kobiet w ciąży. Stosowane podczas zabiegu mgiełki zawierają w sobie naturalne składniki brązujące, takie jak DHA i erytruloza. Za dodatkowe nawilżenie i odżywienie skóry odpowiadają z kolei gliceryna, wyciąg z liści aloesu, wyciąg z alg, ekstrakt z białej herbaty i czerwonokrzewu. Duża liczba kobiet obawia się, że opalanie jest szkodliwe w okresie ciąży. Stereotyp ten jest jednak związany ze skutkami kontaktu skóry z promieniami UV, co może doprowadzić do przebarwień, duszności, czy nawet omdleń.

Mając do wyboru solarium, plażę i opalanie natryskowe, zdecydowanie najlepiej jest wybrać tę ostatnią opcję. Efekt jest naprawdę niesamowity i w przeciwieństwie do metody tradycyjnej, nie powoduje oparzeń, schodzącej skóry czy nieestetycznie wyglądających, jasnych, nieopalonych śladów po ramiączkach stroju kąpielowego czy nogawkach krótkich spodenek. Ważniejszą kwestią jest tu jednak bezpieczeństwo. Płyn brązujący wnika tylko w zewnętrzną warstwę naskórka i po upływie kilkunastu dni całkowicie się zmywa. Opalanie natryskowe nie powoduje chorób skóry, poparzeń czy innych negatywnych dolegliwości.

Jedynymi osobami, które nie mogą sobie pozwolić na opalanie natryskowe są te, cierpiące na różnego rodzaju alergie skórne, posiadające wypryski, rany, skaleczenia czy chorujące na łuszczycę lub nadmierną potliwość. Zabieg jest także niewskazany dla chorujących na przewlekłą astmę.

Aby uniknąć ryzyka powstawania nieestetycznych plam czy zacieków, należy odpowiednio przygotować się do zabiegu. Warto wykonać peeling, który dokładnie oczyści skórę. Niewskazane jest natomiast stosowanie balsamów czy kremów. Tłusta skóra słabo wchłania różnego rodzaju preparaty. Trzeba również pamiętać o dokonaniu depilacji tuż przed zabiegiem i dokładnie zmyć makijaż oraz wysuszyć twarz. Barwnik będzie schodził ze skóry równomiernie jeśli będziemy ją systematycznie nawilżać. Najlepiej stosować balsam dwa razy dziennie – rano i wieczorem.