Bez parzenia kawy i obsługi ksero – studencka praktyka w Providencie

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on StumbleUpon0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0

kariera
Rusza program płatnych wakacyjnych praktyk studenckich „One Level Up” firmy Provident. 30 osób będzie mogło poznać funkcjonowanie firmy sektora finansowego w centrali w Warszawie, a także w 15 oddziałach regionalnych. Praktykanci mogą liczyć na dużą samodzielność w realizacji projektów i wsparcie przydzielonego im indywidualnie opiekuna.

To już ósma edycja programu „One Level Up”, który umożliwia młodym Polakom zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności działania w międzynarodowej firmie na konkurencyjnym rynku. Praktyki są płatne. Odbywają się w lipcu i sierpniu. Studenci mogą aplikować między innymi do działów: Finansowego, Obsługi Klienta, Personalnego oraz IT. Przejdą proces rekrutacji. Najlepsi kandydaci aplikujący do poszczególnych działów zostaną zaproszeni do siedziby firmy na spotkania „drzwi otwartych” i w trakcie tej wizyty będą mogli poznać firmę „od środka” oraz porozmawiać z ewentualnymi opiekunami. Spośród tej grupy wybrane zostaną osoby, które z początkiem lipca rozpoczną praktyki w wybranym dziale.

Z roku na rok zgłasza się do nas coraz więcej osób zainteresowanych praktykami, w ubiegłym roku było to 1800 osób. To dowód, że studenci chcą wzbogacać swoją wiedzę i kompetencje w praktyce, są otwarci i ambitni. Na takie właśnie osoby czekamy. W ostatnich latach prawie jedna trzecia praktykantów została w naszej firmie na dłużej – podkreśla Tomasz Bąk Koordynator programu „One Level Up”.

Po zakończeniu praktyk wyróżniający się studenci mają bowiem szansę zostać zatrudnieni w Providencie. Tak jak Zofia Gryta, która 2 lata temu trafiła właśnie na wakacyjne praktyki i teraz jest specjalistką ds. E-PR.

To był bardzo dobry czas praktycznej nauki i realnego działania. To doświadczenie potem świetnie przydaje się na rynku pracy. Nie było mowy o parzeniu kawy i kserowaniu dokumentów, dostawałam do wykonania ciekawe projekty, które pozwoliły poznać mi specyfikę pracy PR-owca. Ani przez chwilę nie było nudno, a ja czułam się pełnoprawnym członkiem zespołu – opisuje Zofia Gryta.

Zadaniem indywidualnego opiekuna będzie bowiem właśnie stała merytoryczna pomoc w trakcie praktyki – przydzielanie kreatywnych zadań i dzielenie się wiedzą.

Szczegółowe informacje o programie „One Level Up” znaleźć można na stronie https://www.kariera-provident.pl/dla-studentow/one-level-up.html.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.